تقویت رشد و درمان ریزش مو

پی آر پی

Platelet-Rich Plasma

در بيست سال گذشته نياز جمعيت رو به کهولت جهان به روشهاي آرايشي در حال افزايش بوده و در اين ميان بيماران همواره در جستجوي روشهاي کم تهاجمي تر براي جوانسازي بوده اند.هرچند پيشرفت دانش و تکنولوژي و معرفي فيلرها ي(پرکننده هاي) طولاني اثر مانند انواع ژلها و چربي منجر به افزايش مقبوليت درمانهاي زيبايي شده است ،اما اکثر بيماران به جاي اقدامات جراحي متقاضي روشهاي کم تهاجمي تر ميباشند. PRP تراکم بالايي از پلاکتها ي خون انسان ، در حجم کمي از پلاسماي همان فرد است که براي اهداف جوانسازي پوست و درمان يا کاهش ريزش و شکنندگي وتقويت موها يا درمان انواع آسيبهاي ورزشي ، زخمهاي طولاني و مزمن و التهابهاي مفصلي در محل مورد نظر تزريق ميشود.. اين ترکيب درمان بي ضرري است که ازقدرت ترميمي بدن هرفرد براي درمان همان فرد استفاده ميکند و خواص آن ناشي از صدهاعامل رشدي است که درون پلاکتها نهفته است.

امروزه ميدانيم که پيري پوست صرفا ناشي از کشش جاذبه (افتادگي ) يا از بين رفتن چربي گونه ها و يا کمبود کلاژن نيست،بلکه معماي پيچيده اي ازيک سلسله اتفاقات به هم پيوسته است که عوامل مختلف سازنده چهره را تحت تاثير قرار ميدهد.به زودي مطالب جالب و خواندني در ارتباط با پي آرپي خواهيد خواند.

دکتر فتحي
prp-before-and-after3

کليات مزوتراپی

در اين روش با استفاده از تزريق موضعي مواد و داروهاي تقويتي به پوست سر به رويش موها کمک ميشود.

مزوتراپی یکی از تکنیک های جوانسازی در پیری پوست محسوب می‌شود. تزریق ویتامین، مواد معدنی، مواد هومیوپاتیک و پروتئین‌های طبیعی برای جوانسازی و بهبود توان پوستی در صورت و سایر نقاط بدن انجام می‌شود. معمولترین و ساده ترین فرمول مزوتراپی در جوانسازی پوست شامل تزریق محلول مولتی ویتامین در داخل درم در جلسات متعدد است.

انجام مزوتراپی تخصص می‌‌خواهد
کسی که عمل مزوتراپی را انجام می‌دهد حتما باید پزشک باشد و باید دوره خاص و تخصص این عمل را گذرانده باشد. اخیرا مشاهده شده که افراد غیرمتخصص در این رشته وارد شده‌اند و به دلیل نداشتن اطلاعات کافی باعث بروز مشکلات بسیاری برای مراجعان خود شده‌انداستریل و با ابزار صحیح و ضدعفونی شده انجام نگیرد.

prp-project-after01

نمونه بعد از یک دوره مزوتراپی

prp-project-before01

نمونه قبل از مزوتراپی