گروه پزشکی صدرا

پلاسما جت یا لیفت بدون جراحی

افرادیکه دچار افتادگی پلک یا پوست اضافه پشت پلک هستند و به آنها چهره “خسته” یا “مسن” میدهد. ولی از بیحسی تزریقی و جراحی پلک یا بلفاروپلاستی هراس دارند. برای این افراد بلفاروپلاستی بدون جراحی ( پلاسما جت یا لیفت بدون جراحی)توصیه میشود. این عمل، تکنیک کاملا جدید و بروز اروپا است که در آن از تیغ یا لیزر برای برش استفاده نمیشود در واقع برشی داده نمیشود بلکه از پلاسما برای انجام این کار استفاده میشود و همچنین نیازی به بیهوشی عمومی یا موضعی(تزریقی) نیست بلکه از کرم بیحسی برای این روش استفاده میشود.

پلاسماجت چيست؟
روشي است براي از بين بردن افتادگي و پيري پلك،كه بدون نياز به جراحي ميتوان جوانسازي پلك را انجام داد،اين خدمت بدون نياز به بي هوشي و جراحي انجام ميشود. در اين روش باگرم کردن وتصعید لايه سطحي پوست(اپيدرم)باعث جمع شدن لايه هاي تحتاني پوست ميشود. كرم موضعي زايلوپي را به مدت ٢٠ دقيقه روي پلك ميماليم،مدت اين روش ٣٠ دقيقه ميباشد و تعداد جلسات بين ١تا ٢ جلسه به فاصله يك ماه است. پوسته ريزي هاي پس از عمل روي پلك ايجاد شده كه طي يك هفته از بين ميرود و پلك به حالت طبيعي خود برميگردد.
tarkibi-TEHRANHAIR
–رفع افتادگی پلک به روش پلاسماجت کلینیک تخصصی پوست و موی تابا
شیوه نادرست زندگی از جمله مصرف سیگار، قرار گرفتن در معرض نور خورشید و آلاینده های محیطی در ایجاد چین و چروک اطراف چشم نقش زیادی دارد. برای از بین بردن این چین و چروک راه های زیادی وجود دارد که یکی بهترین راه ها برای درمان افتادگی و چین و چروک چشم روش پلاسماجت است.قبل از توضیحاتی پیرامون محاسن استفاده از دستگاه پلاسما برای رفع افتادگی پلک ها شما را با این دستگاه آشنا می نماییم.
– پلاسماجت چیست ؟
پلاسما جت روشی برای از بین بردن افتادگی و پیری پلک است که بدون نیاز به جراحی و برش های ناشی از آن می توان جوانسازی پلک را انجام داد، این خدمت برای افرادی مناسب است که تمایلی به جراحی پلک ندارند و میخواهند بدون نیاز به بی هوشی و جراحی ( به دلیل ترس از بی هوشی) پلک هایی جوان و زیبا داشته باشند.

پلاسماجت پیشرفته ترین روش برای از بین بردن چین و چروک چشم:
پلاسما جت روشی می باشد که قادر است با تکیه بر از آخرین دستگاه های جوانسازی زیبایی و جذابیت را به شما ارائه نماید. تمرکز در گزینش متخصص‌های پوست و یا کلینیک زیبایی در این زمینه از اهمیت ویژه ای بر خوردار است؛ ضمن اینکه بایستی با دقت به عواملی مانند کیفیت عمل و تجربه ی پزشک نسبت به این مساله تصمیم گیری نمایید. کلینیک تخصصی پوست و موی تابا با داشتن مجوز رسمی از وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی با کادری مجرب و پزشکان باتجربه با مشاوره رایگان و حضوری در خدمت شما می باشد.
– روش رفع افتادگی چشم به وسیله پلاسماجت :
در این روش از تیغ و برش استفاده نمیشود و در واقع پوست یا چربی پلک برداشته نمیشود بلکه با استفاده از گرما لایه سطحی پوست تصعید( مستقیما از جامد به گاز تبدیل میشود) میشود و این مساله باعث جمع شدن لایه های زیرین پوست میشود.

این روش برای چه کسانی مفید است ؟

 • افرادی که از جراحی یا از بیهوشی و بیحسی هراس دارند
 • افرادی که افتادگی کمی دارند و قصد دارند آنرا ترمیم کنند
 • افرادی که افتادگی یکطرفه دارند و ممکن است جراحی باعث عدم تقارن شود
 • افرادی که بیماری خونریزی دهنده دارند یا دارویی مثل وارفارین مصرف میکنند
 • افرادی که مشغله زیادی دارند و تورم و بخیه یک هفته ای جراحی را نمیتوانند داشته باشند
 • افرادی که چشمان شرقی دارند و قصد دارند با کمی لیفت نمای غربی تری به آن بدهند
 • افرادی که قبلا جراحی پلک کرده اند ولی متقارن نیست و میخواهند هر دو چشم متقارن شود

مزایای استفاده از پلاسماجت:

 • عوارض جراحی پلک را ندارد.
 • بهترین نتیجه را افرادی که دچار شلی و افتادگی متوسط پوست بدون سایر نشانه های پیری چون چروک می برند
 • این روش بسیار سریع بوده و در مدت زمان کمتر از ۳۰ دقیقه قابل انجام است
 • بهبودی بسیار سریع بوده و در مدت زمانی کمتر از ۱۰ روز التهاب رفع می شود
 • فرد در مدت زمان کمتر از یک هفته به محیط کار بر می گردد .
 • افرادی که سابقه جراحی پلک داشته ومجددا پلک انها دچار افتادگی شده.

–عوارض پلاسماجت چیست ؟
در بررسی های انجام شده این عمل در کلینیک های اروپا برروی ۱۰۰۰ بیمار( ۸۰۰ خانم و ۲۰۰ آقا) در سنین ۲۳ تا ۸۲ سال انجام شده است. بیماران با هر میزان افتادگی پلک و حتی سیگاری ها هم عمل شده اند. نکته مهم اینکه ۱۰۰ درصد بیماران از عمل راضی بوده اند و هیچ یک عوارضی نداشته اند.
بدون نیاز به جراحی (پلاسماجت) پوست اضافه پلک خود را بردارید:
روش بسیار جدیدی بوده که از تیغ جراحی برای برش پلک استفاده نمیشود. بلکه از طریق پلاسما انجام می پذیرد. پلاسما حالت چهارم ماده است.( جامد, مایع, گاز, پلاسما) که از گرم کردن گاز بوجود میاید و باعث یونیزاسیون سلولی میشود.در این روش , لایه سطحی پوست( اپیدرم) از جامد به گاز تبدیل میگردد.وموجبات جمع شدن لایه های تحتانی پوست میشود. ابتدا کرم موضعی زایلوپی را به مدت ۲۰ دقیقه روی پلک میمالیم. ودر صورت نیاز بیحسی تزریقی زیر پلک هم صورت میگیرد. از ۲ تکنیک اسکن کردن و نقطه به نقطه استفاده میشود.مدت اینکار حدود نیم ساعت میباشد.وتعداد جلسات درمان بین ۱ تا ۲ جلسه به فاصله یک ماه است. پوسته ریزیهای پس از عمل روی پلک ایجاد شده که در طی یک هفته از بین میرود.وپلک به حالت طبیعی خود برمیگردد.